Nowe panikadiło w naszej cerkwi

W dniach 2-4.10.2019 Ks. Proboszcz Eugeniusz Bójko wraz z Andrzejem Bołkowskim udali się na Ukrainę po odbiór nowo zakupionego panikadiła do naszej cerkwi, które jest jednym z ważnych elementów wyposażenia prawosławnej świątyni.

Od poniedziałku trwały prace związane z montażem żyrandola. Ks. Eugeniusz Bójko, ks. Grzegorz Cebulski oraz ks. Igor Habura wraz z Andrzejem Bołkowskim i Arturem Przybylakiem składali panikadiło, oraz przygotowywali konstrukcję je utrzymującą. W Cerkwi Prawosławnej panikadiło ( z greckiego) to centralny żyrandol z mnóstwem lamp. Po trzech dniach pracy, do późnych godzin nocnych, naszą cerkiew rozświetlił blask panikadiła, które symbolizuje obraz Bożego Światła, którym świeci prawda w niebie.

W związku z poniesionymi wysokimi kosztami, wynikającymi z zakupu panikadiła, zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe tego ważnego dla naszej parafii dzieła.

Numer Konta: Santander Bank Polska SA 56 1090 2398 0000 0001 0952 9325

autor: Julita Bójko-Bołkowska